SEMIFINÁLE: HC Moravská Třebová - HC Chrudim 2:0

Přes velmi dobrý výkon v odvetě byla Chrudim v semifinále vyřazena

Moravská Třebová – Chrudim předvedla ve druhém semifinálovém zápase diametrálně odlišný výkon, ale přesto svému soupeři podlehla. Bez vstřelené branky se na úspěch nedá pomýšlet…

Už první vhazování předurčilo děj zápasu. Chrudim se hned usídlila v obranném pásmu domácích, vytvořila si brankové příležitosti, ale ty bohužel nedokázala proměnit. Hosté, vědomi si své prohry z domácího prostředí, se do svého soupeře zakousli, ale i ty nejvyloženější šance nedokázali proměnit.

Ve druhé třetině byl průběh hry podobný, hosté útočili, měli střeleckou převahu, ale domácí brankář Kulhavý byl nepřekonatelný. Moravská Třebová se dokázala prosadit zejména při rychlých protiútocích nebo při přesilových hrách, ale i hostující brankář Ament podával velmi spolehlivý výkon.

Bylo jasné, že tým, který dokáže vstřelit první branku, bude ten, který se bude radovat z úspěchu. Chrudimští v posledním dějství pokračovali ve výborné útočné hře, bohužel bez brankového efektu. Moravská Třebová se soustředila na obranu a na vytváření brejkových příležitostí. O všem se tedy rozhodlo tři minuty před koncem, kdy po vyloučení Urbana dokázali domácí po rychlé souhře a dělovce od modré prostřelit Amenta. Chrudim kontrovala dalším náporem a odvoláním brankáře. V power play ovšem Moravská Třebová dokázala puk podruhé dostat do hostující branky Rakem a utkání tak rozhodnout.

Chrudim po svém vypadnutí v semifinále zakončí sezónu dvojzápasem o třetí místo. První zápas se hraje v Litomyšli 3. března a odveta v neděli 10. března od 17, 00 hodin na chrudimském ledě. Zveme všechny příznivce chrudimského hokeje na poslední utkání této sezóny.

HC Moravská Třebová

Branky:

Branky domácí: 58. Urbášek, 60. Rak

Branky hosté:

Ament (Dundáček) – Vacek, Cvrřek, Formánek, Dobiáš, Dvořák, Novák, Zrůst, Bartoníček, Procházka, Urban, Kišš, Plch, Holub, Slavík

Kulhavý (Bureš) - Rajnoha, Parolek, Kobza, Faltus, Řehulka, Rak, Urbášek, Žalčík, Koláček, Zeman, Fryč, Tregler, Doseděl, Peška, Polák

Autor reportáže

ZF