Pardubice a Chrudim se dohodly na hlubší spolupráci

Chrudim – V rámci přátelského hokejového utkání dvou extraligových klubů (Pardubice – Sparta 3:1) a u příležitosti 40. výročí zprovoznění chrudimského zimního stadionu se uskutečnila „tiskovka“, ve které se Pardubice a Chrudim dohodly na hlubší spolupráci, kterou chtějí navázat na oboustranně výhodnou součinnost z předchozích let.

Jan Hrabal, media koordinátor HC ČSOB Pojišťovna Pardubice představil hlavní aktéry za předsednickým stolem: Petr Řezníček, starosta města Chrudim, Ondřej Šebek, generální manažer pardubických hokejistů, Miloš Vavřička, předseda HC Chrudim a Pavel Rohlík, sportovní ředitel mládeže pardubického klubu.

Petr Řezníček, starosta města Chrudim měl úvodní slovo: „Spolupráce na úrovni těchto dvou měst může přinést své plody. A hokej, to je jeden z fenoménů českého národa a myslím, že si přímo říká, když vzdálenost jedenácti kilometrů mezi těmito městy dala šanci pro spolupráci mezi kluby v oblasti mládežnického sportu. Pardubice dávají stále prostor pro naše sportovce - šanci, aby ti lepší, kteří mají perspektivu, aby našli třeba i lepší podmínky pro svůj sportovní růst, následně třeba i reprezentační. Nakonec tady odsud z Chrudimě jsme vypustili do světa i jednoho z reprezentantů – Petra Průchu. Právě tento hráč může být příkladem pro další kluky, že se i v Chrudimi může narodit hokejista, který může hrát extraligu po případě i NHL“

Ondřej Šebek, generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: „Spolupráce v oblasti mládeže mezi Pardubicemi a Chrudimí probíhá již dlouhá léta vzhledem k tomu, že oba stadiony jsou blízko od sebe. Došlo i ke shodě lidí ve vedení obou klubů. Prvním společným projektem mezi oběma kluby je start týmu HC Chrudim v lize mladšího dorostu. Toto družstvo je složeno z kmenových hráčů Chrudimě a Pardubic. Ta spolupráce má nějaké mantinely a budeme rádi, když se spolupráce bude prohlubovat i v dalších letech.“

Miloš Vavřička, předseda HC Chrudim: „My jsme spolupráci s Pardubicemi navázali již před řádkou let, ale ta se spíše týkala žákovských kategorií. Dnes zde hrajeme již třetím rokem celostátní ligu staršího dorostu samozřejmě už ve spolupráci s Pardubicemi. V letošním roce na mládežnické úspěchy navázali junioři, kteří si vybojovali v kvalifikaci účast v I. lize. Už zde scházel pouze ligový mladší dorost, což ve spolupráci s Pardubicemi zajistilo, že od nastávající sezony zde budeme mít tři ligové mládežnické kategorie. Pokud se podaří úspěšně bojovat na úrovni Pardubice – extraliga, Chrudim – liga, nic by nebránilo tomu, abychom pokračovali v třešničce na dortu, která by vyústila v tom, že i v kategorii dospělých bychom dostali chrudimské mužstvo do celostátní soutěže. Na novou hokejovou sezonu se velmi těšíme a věříme, že v ní budeme i ve spolupráci s pardubickým klubem úspěšní.“

Pavel Rohlík, sportovní ředitel mládeže pardubického klubu: „Spolupráce bude výhodná pro oba kluby, kde se de fakto spojíme v jeden klub. Bude tam propojení trenérské, kde trenéři si myslím jsou na jedné lodi. Kluci v Pardubicích a Chrudimi půjdou  společnou metodikou, kterou jsme u nás v klubu nastavili. Spolupráce se neomezuje pouze na kategorii mladšího dorostu, ale bude navázána ve všech mládežnických kategoriích.“ (dom)