JUNIOŘI VÍTĚZNĚ

Chrudimští junioři v domácím prostředí stoprocentní

Kvalifikační boje o postup do Ligy juniorů mají nejlépe rozehrané Východočeši, kvalitu by měli potvrdit i na ledě soupeřů

JAROMÍR DOLEŽAL

Chrudim – Třetím kolem pokračovala v pátek hokejová kvalifikace juniorů o postup do Ligy ČR. V každém kole se odehraje jeden zápas, ten třetí má vždy volný termín. Po zápasech Rokycany – Jindřichův Hradec 2:4 a Chrudim – Jindřichův Hradec 5:4, absolvovali místní hokejisté poslední domácí zápas, čímž skončila první polovina soutěže. V neděli došlo k překvapivému výsledku, který nahrává přeborníkovi Pardubické KLJ.

HC Chrudim – HC Rokycany 3:1 (2:1, 1:0, 0:0). Branky: Hudec, Karásek, Bečev – Pech. Rozhodčí: Battěk – Müller, Špringl. Vyloučení: 10:12. Bez využití. Diváci: 145.

Začátek zápasu byl poznamenán neproměněnými šancemi. Až v začínající osmé minutě Koreček nabil Hudcovi a ten střelou od modré v pokleku připravenému brankáři Vrtělovi prolétl puk nad ramenem – 1:0. Již v 11. domácí navýšili skóre, když Karásek (Divecký) projel před branku Rokycan a do protipohybu gólmana zamířil přesně – 2:0. Chrudimští namlsáni slušným rozjezdem chtěli přidat další góly. Ve 14. se čtyři ocitli ve třetině soupeře, Pech jim vypíchl puk a ze sóla se nemýlil – 2:1. Úvodní třetina měla náboj, stejně jako další minuty tohoto opět kvalitního souboje, ve kterém Rokycany stejně jako předtím Jindřichův Hradec prokazovaly vysokou úroveň špičky Západočeské krajské ligy juniorů. Ve 22. Kopečný ujel a nezištně přihrál najíždějícímu Bečevovi – 3:1. Zatímco v úvodní části nebylo moc vyloučených, od dalších minut trestné lavice nevychládaly. Rokycany byly v přesilovkách zvlášť nebezpečné, ale na Chalupu v brance nevyzrály. Naopak v oslabení ujel dvakrát Ondra Polák, ale s koncovkou byl na štíru. Poté měli Chrudimští tři početní výhody, které neproměnili. Když ani ve 37. Haltuch nenavýšil skóre – trefil jen tyčku, stav se již nezměnil. Vylučovaných v závěrečném dějství neubylo. Hudec se ve 48. vracel z trestné lavice přímo do nájezdu, ale šanci neproměnil. Oba soupeři se mohli pyšnit svými gólmany. Hostující Vrtěl měl však více možností prokázat své umění, když Roman Chalupa neměl chvílemi na co sáhnout. Tentokrát slušná návštěva musela být jak s výkonem, tak s dalším bodovým ziskem určitě spokojena. Chrudimskou kvalitu nyní prověří dvě závěrečná utkání na ledě svých soupeřů. Bylo by hřích šanci postupu v tak dobře rozehrané partii nedokončit. Sestava HC Chrudim: Chalupa – Fridrich, Divecký, Kostkan, Hudec, Machač, Šklíba, Pilař – Moravec, O. Polák, Karásek – Koreček, Haltuch, Bečev – J. Polák, Brožek, Kopečný – Kmošek, Meier, Tichý.

V nedělním čtvrtém kole došlo k překvapivému výsledku, kdy domácí Jindřichův Hradec prohrál s HC Rokycany 3:6 (1:2, 1:0, 1:4). K jistotě postupu stačilo domácím juniorům vyhrát za dva body. Tabulka před posledními dvěma zápasy (PA 28. 3. J. Hradec – Chrudim a NE 30. 3. Rokycany – Chrudim) hovoří jasně pro Chrudim: stačí jeden jediný bod k prvenství!

1. CHRUDIM         2          2  0  0  0    8:  5   6

2. Rokycany                        3          1  0  0  2    9:10   3

3. Jindř. Hradec       3          1  0  0  2  11:13   3