HC Světlá nad Sázavou - HC Chrudim 1:5

Na druhé čtvrtfinálové utkání do Světlé nominoval trenér Polák čtyři kompletní formace, juniorský základ doplnil ligovými dorostenci.

Domácí nastoupili s taktikou betonovat svou svatyni a čekat na naše chyby. Už v 5. minutě jim zhatil plány po Tichého příhře Meier, jenomže to bylo na dlouhou dobu gólově vše, co jsme předvedli.

Ve střední části jsme značně polevili. Světelští nás přečíslovali, vytvářeli si šance a dokonce dokázali vyrovnat, když ve 24. minutě vypíchnul Karáskovi puk před naší brankou Jan Nedvěd a poslal ho do odkryté klece za záda překvapeného Chalupy. Přesně v polovině utkání ale Karásek své zaváhání napravil, hezkou ranou k tyči prostřelil brankáře Vaňka – 1:2. Chrudimští opět převzali otěže nad utkáním a dvěma góly v poslední minutě druhé třetiny (Moravec a Koreček) prakticky rozhodli o vítězi.

Závěrečná část se už jen dohrávala, protože hlavní buřič nepokojů, domácí Jan Nedvěd, zavítal kvůli zranění do kabin dříve. Poslední čtvrtfinálový gól vstřelil v 52. minutě Jarda Tomášek, čímž oslavil své devatenácté narozeniny. Postup do semifinále byl doma!