HC LITOMYŠL - HC CHRUDIM 2:6

19.9.2015

HC Litomyšl

Chmelík, Kopecký V., Bílý, Chalupník, Kopecký V., Pirner

Max Kadlc (b), Milan Hykl, Tomáš Pirner, Vojta Kopecký, Matyáš Chmelík, Aleš Bílý, Michal Cvrček, Adam Chalupník, Ondra Kopecký, Petr Škůrek, Michal Brokl (04), Filip Vašek (04).

Reportáž:

První zápas sezóny 2015-16 zahájili naši borci v Litomyšli. Domácí tým tvořili komplexně hráči r.2003, takže díky našim 6-ti hráčům r.2002 jsme měli výhodu větších zkušeností. Do zápasu jsme vstoupili s velkým nasazením a již ve druhé minutě zápasu otevřel skóre MATYÁŠ CHMELÍK - 1:0. Zanedlouho projel hřištěm jako nůž máslem VOJTA KOPECKÝ a prostřelil betony nepříliš jistého domácího gólmana - 2:0.

Ve druhé třetině se hra zpomalila, oběma týmům začaly docházet síly. Přesto brankostroj hostů pokračoval. Střela ALEŠE BÍLÉHO od modré čáry znamenala navýšení skóre na 3:0. Důraz ADAMA CHALUPNÍKA před brankovištěm domácích se vyplatil – 4:0. Ještě před přestávkou upravil střelou od modré svojí druhou brankou VOJTA KOPECKÝ – 5:0.

Ve třetí třetině se hra často přerušovala, na obou stranách byla častá vyloučení. Přesto však chrudimští drželi zápas pevně ve svých rukou. Poté se dočkali i domácí, kdy jejich nejnebezpečnější hráč s číslem 12 JAN ZAHRADNÍK dopravil puk za záda Maxe Kadlce – 5:1. Domácí JOSEF STRÁNÍK ještě zkorigoval výsledek na 5:2, ale to bylo ze strany domácích vše. Poslední slovo měl TOMÁŠ PIRNER, pro kterého to byl první soutěžní zápas v chrudimském dresu po dvouletém hostování u Královských lvů v Hradci Králové – 6:2.

Hodnocení. I bez svých dvou opor – Vojty Felcmana a Šimona Šrámka, kteří se zúčastnili soutěže mladých požárníků – jsme dokázali zvítězit a získat první dva z dvaceti potřebných bodů. Výkon byl lepší než v přípravných zápasech proti Jaroměři a Chocni, ale soupeř nám to svoji hrou dost usnadnil. Následující zápasy v sobotu 26.9. proti Poličce a v pondělí 28.9. v Moravské Třebové napoví, jak na tom skutečně jsme.