HC CHRUDIM - HC HLINSKO 9:3

Do třetího zápasu série proti Hlinsku vstupovali hokejisté Chrudimi s vidinou postupu, neboť k vyřazení Hlineckých stačila jediná výhra.

První třetina však nevyšla domácím úplně podle představ, a to i přes dobrý začátek. Domácí na svého soupeře vlétli a od začátku si vynutili trvalý tlak. Ten zúročili na začátku šesté minuty, když překrásnou individuální akci Králíčka dokončil Novák, jemuž stačilo dorazit puk, kutálející se po brankové čáře – 1:0 Novák (Králíček). I po vstřelené první brance domácí neubrali nohu z plynu a dále zásobovali Veselého množstvím střel. V minutě deváté si Šuvara udělal dobře a loktem sestřelil domácího playmakera Plcha. Byla z toho dvouminutová přesilovka, kterou ovšem domácí nevyužili. Chvíli poté se hrálo na obou stranách ve čtyřech. Domácí si sice vytvořili několik šancí, nicméně žádná z nich se za Veselého záda nedostala. Ve dvanácté minutě si šel na trestnou lavici odpočinout Dobiáš a hosté tak dostali šanci na vyrovnání. Tu využili na sto procent, když Pazderovo nahození prošlo přes změť hráčů až za Amentova záda – 1:1 Pazdera (Vondráček). Gól Hlineckým dodal sil a začali se stále více tlačit dopředu. Tvrdou střelu Boguaje kryl Ament vyrážečkou. Poté se ke slovu dostali opět domácí, nicméně střela Nováka ani dorážka Králíčka se neujala a hosté okamžitě vyrazili do protiútoku. Bureš z levého křídla nic nevymýšlel a rychlou střelou pozemi poslal puk do branky podél Amentova betonu – 1:2 Bureš (Bláha). I přes dobrý výkon domácích se tak šlo do kabin za stejného stavu jako ve druhém klání v Hlinsku a tedy 1:2 pro Hlinecké.

Do druhé třetiny vstupovali Chrudimští oslabeni, nicméně hosté se nedokázali, díky dobré obranné hře domácích, dostat ani do útočného pásma. V minutě šestadvacáté zaúřadoval ve formě hrající Plch, když mezi kruhy zpracoval dobrý pas Cvrčka a přesnou střelou na výrážečku vyrovnal stav utkání – 2:2 Plch (Cvrček, Kišš). O další dvě minuty to bylo pro domácí ještě o něco veselejší. Dobiáš se dostal do úniku, Wasserbauer stihl pouze hákovat a sudímu Kejřovi nezbylo, než nařídit trestné střílení. S ním se Dobiáš popasoval nejlepším možný způsobem. Ladně vyšachoval hostujícího brankáře a zvýšil vedení svého týmu na 3:2 – Dobiáš (trestné střílení). Chvíli poté dostali hosté výhodu pěti proti čtyřem a Ament se musel otáčet. Hlinečtí sehráli tentokrát přesilovou hru na výbornou a dostali se do třech slibných šancí, ale všechny naděje udržela domácí opora na svých chráničích. Po ubráněném oslabení Chrudimští opět mobilizovali své síly a hrnuli se dopředu. Králíček si nabruslil na perfektní pas Dvořáka a při přečíslení dvou proti jednom nic nevymýšlel a dělovkou div neprotrhl síť hostující klece – 4:2 Králíček (Dvořák). Za tohoto stavu se odcházelo i do kabin.

Třetí třetina nabídla gólovou smršť a to především ze strany domácích borců. Mohlo být však všechno jinak, kdyby Ament nevytáhl dva skvělé zákroky proti Šuvarovi, respektive Burešovi. Ve čtyřicátéčtvrté minutě si vzal slovo Ježek, jenž byl ve druhé třetině tvrdě zasažen loktem do hlavy hostujícím Wasserbauerem – bez potrestání, a jeho odplata byla čistě hokejová. Po pěkné kombinaci s Králíčkem zvyšoval na 5:2 – Ježek (Králíček) a o dalších pět minut už na 6:2. V gólovém kolotoči pokračoval Cvrček, který po dobrém tlaku v hostujícím brankovišti pověsil puk pod břevno – 7:2 Cvrček (Polák). Další tři minuty a další gól v Hlinecké síti. Vích perfektně podržel modrou čáru, přihrál Novákovi, ten předal Králíčkovi a ten na zlatém podnosu Ježkovi, který tak završil svou pomstu hattrickem – 8:2 Ježek (Králíček, Novák). Tou dobou Veselý mlátil holí o tyčku a jeho vyvedení z koncentrace využil nejlepším možným způsobem svalovec Dvořák, ten nevymýšlel a od vlastní modré čáry napřáhl k dělovce, kterou neviděl asi nikdo na stadionu včetně Veselého. Když se pak puk třepotal v šibenici hostující branky bylo jasné, že se skóre opět navýšilo – 9:2 Dvořák. Poté se už gólová mašina zastavila a došlo akorát ke snížení hostujícím Hronem, když z úhlu zaskočil Amenta – 9:3 Hron (Wasserbauer). Poté už Chrudimští pohodlně dokráčeli k vítězství nejen v tomto zápasu, ale i v celé sérii poměrem 3:0. Nedopustili tak žádné překvapení a mohou se těšit na semifinále. Soupeř ještě není znám, neboť série Moravské a České Třebových stále pokračuje.

Branky a asistence:

Branky domácí: Novák (Králíček), Plch (Cvrček, Kišš), Dobiáš TS, Králíček (Dvořák), Ježek (Králíček), Ježek (Králíček), Cvrček (Polák), Ježek (Králíček, Novák), Dvořák

Branky hosté: Pazdera (Vondráček), Bureš (Bláha), Hron (Wasserbauer)