2.zápas finále Play off: HC Chrudim - HC Choceň 4:6

(MUŽI)

Domácí šli do utkání s cílem odčinit porážku z Chocně v poměru 4:10 a odjet do Chocně ke třetímu rozhodujícímu mači. Věděli však, že je čeká soupeř nad míru zdatný, kdy hlavně přesilovka je jejich silnou zbraní. První třetina byla jakousi oťukávanou, kdy nejprve domácí byli potrestáni za hráčskou lavici. Dvě vteřiny před nástupem Rabase na led, který trest odpykával, si Chrudimští nepokryli osu hřiště a Beránek otevřel skóre – 0:1. Naopak stejnou výhodu měli domácí od 15. minuty, ale přesilovku nevyužili. Po této vlažné úvodní části se začal hrát hokej se vším všudy, který dostal do varu příznivce obou týmů.

Nejprve nevyužili své šance domácí Procházka a choceňský Jurák. Poté příšla 26. minuta, ve které se třikrát měnil stav: 25:16 Bartoníček z brejku 1:1, ve 25:37 stejný únik se zdařil Kiššovi (Novák) 2:1 a trenér hostí Prachař si vybral oddechový čas. Ve 25:49 rychlý útok hostí zakončil Krejza (Prachař) 2:2. V polovině zápasu hráli Chrudimští přesilovku, slibná akce tandemu Kišš – Plch gólem neskončila, aby z protiútoku Jurákovu střelu Ament vyrazil, naštěstí Dobrý „loženku“ nezakončil. Ve 36. nejprve Novák při početní výhodě netrefil prázdnou branku, vzápětí vše nahradil Kišš ve spolupráci s Pazderou a Formánkem – 3:2. A přišla přesilovka Chocně, kterou hosté ve 38. srovnali stav Dobrým na 3:3.

V závěrečném dějství to byla bitva kdo z koho. Ve 45. se radovali domácí díky Formánkově nájezdu z vlastní třetiny až před Malého – 4:3. Poté při vlastním oslabení Novák s Kiššem odmítli navýšení svého vedení. V 51. se Dobiáš dostal až před Malého, ale mířil jen do něj. O minutu později Urban našel Procházku, jehož šanci zmařil opět brankář Chocně. Tlak hostí se od 55. minuty stupňoval. Nejprve zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, aby v 56. Stříteský prostřelil z dálky Amenta – 4:4. Diváci Chocně hnali vehementně svůj tým do drtivého závěru, který hned za další minutu vyslyšel Vích a střelou ze střední vzdálenosti otočil stav na 4:5. Po oddechovém času domácích v čase 58:22 odjel z klece Ament, avšak Jurák střelou do prázdné klece – 4:6 jej poslal na zbytek zápasu zpět. To už se na stavu nic nezměnilo, domácí prohráli po boji, divákům a hráčům Chocně začaly bujaré oslavy.

Branky:

Branky domácí: 26. Bartoníček, 26. Kišš (Novák), 36. Kišš (Pazdera, Formánek), 45. Formánek

Branky hosté: 4. Beránek (Vích), 26. Krejza (Prachař), 38. Dobrý (Vích, Stříteský), 56. Stříteský (Pochobradský), 57. Vích (Beránek), 60. Jurák (Stříteský)