2.ČTVRTFINÁLE: HC Pardubice - HC Chrudim 1:3

Chrudimští hokejisté zvládli důležitý zápas v Pardubicích a o postupujícím do semifinále rozhodne nedělní zápas

Chrudim jela do Pardubic s jasným cílem vyhrát, protože v opačném případě by pro ni sezóna skončila. Celý tým utkání zvládl na výbornou a vynutil si sehrání třetího rozhodujícího zápasu a to v neděli 17. února v 17, 00 hodin. Zveme všechny příznivce chrudimského hokeje. Přijďte povzbudit naše mužstvo v boji o postup do dalších bojů.

Chrudim byla od prvního vhazování aktivnější a vynutila si mírnou převahu i díky přesilovým hrám, které měla k dispozici. Během nich ovšem svoje šance proměnit nedokázala a hra se vyrovnala. Obě mužstva pečlivě bránila, takže se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

V druhém dějství taktická bitva pokračovala a čekalo se na první gól. Ten se podařilo vstřelit hostům, kdy po samostatném nájezdu proti brankáři Truhlářovi uspěl Marek Kišš. Hra se v této fázi více otevřela a výsledkem byly šance na obou stranách. Když po dalším samostatném nájezdu zastavila střelu chrudimského Králíčka tyč, zdálo se, že půjde Chrudim do šaten s jednobrankovým vedením. Proti byl ovšem Rejzek, který po přihrávce Jindřicha na konci přesilovky prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě. Chrudim hned v následujícím střídání zahrozila a podařilo se jí díky Dvořákovi (Formánek) opět dostat vedení na svou stranu.

I v třetí třetině se oba dva týmy snažily neudělat chybu, takže šancí na obou stranách moc nebylo. Když Chrudim zužitkovala svoji přesilovou hru Kiššem (Plch, Novák ) a následně pardubický tým svoje dvě početní převahy nevyužil, radovalo se z vítězství po zásluze hostující družstvo.

HC Pardubice

Branky:

Branky domácí: 39. Rejzek (Jindřich)

Branky hosté: 31. Kišš (Plch), 40. Dvořák (Formánek), 47. Kišš (Novák, Plch)

Ament (Dundáček) – Formánek, Vích, Vacek, Dobiáš, Dvořák, Novák, Zrůst, Králíček, Bartoníček, Schweinfurter, Procházka, Turčáni, Urban, Kišš, Plch, Slavík, Holub, Polák

Truhlář (Lejsek) - Vlasák, Rozlivka, Fousek, Procházka, Ludvík, Krejnus, Rejzek, Čapek, Lubina, Kubelka, Palaščák, Křečan, Šejba M., Jindřich, Havrda, Mlateček, Čermák, Šejba J., Musil

Reportáž:

Autor reportáže: